KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9793053
*
nr 979 3053
Luis Filcer
(f. 1927), Mexico
Blandteknik, Luis Filcer, Figur, 34 x 26
Luis Filcer, mexikansk bildkonstnär född 1927.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 18:51:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 12:52:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figur luis filcer mexico vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Luis Filcer
Luis Filcer, mexikansk bildkonstnär född 1927.
nr 979 3053
Luis Filcer
(f. 1927), Mexico
Blandteknik, Luis Filcer, Figur, 34 x 26
Luis Filcer, mexikansk bildkonstnär född 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 12:52:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figur luis filcer mexico vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10